21 příležitostí jak se stát superhrdinou

Sekce

JSI SUPERHRDINA!

Způsobů jak na sobě začít pracovat a stát se tím vlastně superhrdinou je spousta. Vypsal jsem 21 konkrétních způsobů, které mě nejvíce posunuly nebo vím, že fungují. Seřazení je náhodné, nejde totiž říct, že toto je to nejdůležitější pro tebe. Každý si musí přijít na to své. Ber tento seznam spíše jako inspiraci, než něco co musíš dělat.

TĚLO

MYSL

DUCH

1. Fitko (silové cvičení)

Zapracuj na své fyzické i mentální síle. Jak se říká, ve zdravém těle zdravý duch.

Jdi běhat, bruslit, lyžovat nebo běž jezdit na kole. Vytrvalostní cvičení má taktéž mnoho benefitů, vyzkoušej, který je ten pro tebe.

Podpoř své zdraví pomocí otužování. Otužovat se můžeš každý den ve sprše, venku ve vodě nebo na vzduchu.

Nechej relaxovat tělo i mysl, dej sobě a svému tělu prostor se po dlouhém dni pořádně protáhnout. Uvolníš tím určité napětí v těle.

Zlepši svůj jídelníček. Snaž se jíst co nejjednodušší stravu a vyhýbej se příliš zpracovanému jídlu.

Pro získání více energie nebo zrelaxování jsou krásné dechové cvičení. Dech výrazně ovlivňuje náš život, přece to je věc, bez které bychom nežili.

7. Meditace

Jednoduše si sedneš nebo lehneš a začneš pozorovat svoje tělo a mysl. Zkus vnímat svůj dech a nedávat pozornost svým myšlenkám. Protože ty nejsi ta mysl. Existují také vedené meditace (na YouTube je jich plno).

Založ si deník. Piš do něj vše, co budeš chtít. Piš o tom jak ses se měl, co bys chtěl, co tě trápí, co trápí někoho jiného. Vytvoř si sám pro sebe blog. A kdoví, možná ho někdy zveřejníš.

Zaznamenávej si svoje pocity. Proč se cítíš takhle? Co tě k tomu vedlo? Můžeš reagovat jinak? Jak vyjádřit svůj hněv? Zkoumej a zpracuj. Emoce je třeba umět zdravě vyjádřit.

Zkus najit svoje limitující přesvědčení. V podvědomí máme uloženy všechny naše bolístky a traumata. Například nás někdo kdysi předběhl a my jsme nabyli pocit, že nikdy nebudeme první. Tato myšlenka se však s námi táhne do teď a sami si tím škodíme. Prozkoumej toto téma a najdi omezení které máš.

Začni používat afirmace. Říkej si, piš si, čti si jasné fráze, které bys chtěl/a získat ve svém životě. Například – Peníze ke mně mají volný průběh, já jsem silný, vše mi vychází,…

Poděkuj za to co máš. Buď vděčný sobě, rodině, životu. Najdi si konkrétní čas na psaní vděčnosti nebo přes den kdykoliv si vzpomeneš nezapomeň poděkovat.

Vyhraď si každý den pár minut denně na sebereflexi. Ptej se otázky typu: Co se mi povedlo? Co se mi nepovedlo? Kdy jsem se nechoval nejlépe? Kdy jsem se choval ctnostně? Co můžu udělat pro změnu?…

Čtení nebo poslouchání knih ti rozšíří obzory a staneš se sečtělým člověkem. Pokud z daného tématu chceš vytěžit maximum, tak musíš knihy studovat. Soustřeď se při čtení.

Pusť si zajímavý podcast. Můžeš ho poslouchat při vaření, úklidu, na procházce, cestou autobusem, v autě, zkrátka kdekoliv, kde ti to nejvíce vyhovuje. Skvělý podcast – Kryštof Brož

Prostuduj si téma peníze a finance. Jak zacházet s penězi? Jak si vydělat peníze? Jak funguje dnešní finanční systém.

Definuj si, co bys chtěl dosáhnout. Definuj si cíle konkrétně. Například – Budu mít 10 000 sledujících na instagramu, uběhnu 10 km, nebudu reagovat na jakoukoliv dopravní situaci,…

Najdi si pár minut na vizualizaci. Vizualizuj si z tvého úhlu pohledu jak bys chtěl žít, jak by měla dopadnout ta zkouška, co bys chtěl mít.

19. Mluvení na sebe před zrcadlem

Postav se před zrcadlo a začni se chválit a obdivovat. Prozkoumej se, přijmi se takový jaký jsi. Mluv k sobě láskyplně.

Všechny odpovědi na vaše otázky jsou v tobě. Ponoř se sám do sebe. Přemýšlej a rozjímej o nových informacích.

Nauč se vnímat v sobě energii a nauč se s ní pracovat. Najdi si pro sebe energetické cvičení, které ti vyhovují.

V případě otázek použij e-mail: info@krystofbroz.cz

UPDATY/NOVINKY

Získej jako první novinky ohledně aktualizace této sekce nebo získej přístup do dalších sekcí!

Líbilo se ti sekce?

Máš možnost mě podpořit

20Kč

50Kč

100Kč

Děkuji za tvůj čas!

Získat video zdarma!